تلاش مایکروسافت در گذشته برای خرید اسکوئر انیکس و افزودن Final Fantasy به ایکس باکس

نوشته شده توسط:احسان ده مرده | ۰ دیدگاه

تلاش مایکروسافت در گذشته برای خرید اسکوئر انیکس و افزودن Final Fantasy به ایکس باکس

چهارمین روز از جلسه استماع FTC و مایکروسافت (Microsoft) سپری شد و اخبار مهم آن همچنان در راه است.

آنچه باید بدانید:

  • شواهد بیشتری در جلسه استماع بین FTC و مایکروسافت بارگذاری شده‌اند.
  • طبق شواهد جدید، مایکروسافت برنامه‌ای برای خرید اسکوئر انیکس (Square Enix) در سال ۲۰۱۹ داشته است.
  • مایکروسافت فرنچایزهایی مانند Final Fantasy را به عنوان مواردی شناسایی کرده که می‌توانند چیزهای زیادی به عناوین فرست پارتی ایکس باکس اضافه کنند.
  • این طرح که در گذشته «پروژه ققنوس» نام گرفته بود، به نتیجه نرسیده است.

به عنوان بخشی از شواهد جدید منتشر شده توسط FTC، اکنون می‌دانیم که مایکروسافت، زمانی برنامه‌ای برای تصاحب اسکوئر انیکس داشته است.

فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیرعامل گیمینگ مایکروسافت، طی طرحی که با لقب «پروژه فونیکس» شناخته می‌شود، قصد خرید اسکوئر انیکس را در سال ۲۰۱۹ داشته تا از این طریق بتواند عناوین Final Fantasy و دیگر محصولات این استودیو را به کتابخانه بازی‌های فرست پارتی ایکس باکس اضافه کرده، ایکس باکس گیم پس را تقویت کند و عناوین جدیدی را در دسترس کاربران کنسول‌های Xbox Series X|S قرار دهد.

بیشتر فایل ویرایش شده است، اما مایکروسافت در آن زمان خاطر نشان کرده که علاوه بر حفظ ستون‌های اصلی این استودیو مانند Final Fantasy، اسکوئر انیکس می‌تواند از طریق استودیوهای دیگر و IPهایی مانند Deux Ex پشتیبانی توسعه بیشتری را به دست آورد.

مایکروسافت همچنین تشخیص داده بود که اسکوئر انیکس، در حوزه بازی‌های موبایلی قوی است، چیزی که مایکروسافت به طور مداوم بیان می‌کند دلیل اصلی تلاش آن‌ها برای خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) بوده است.

اسکوئر انیکس شعبه غربی خود را در سال ۲۰۲۲ به امبریسر گروپ (Embracer Group) فروخت و استودیوهای کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics)، ایداس مونترال (Eidos Montreal) و آثاری مانند Tomb Raider را از مجموعه خود حذف کرد.

طبیعتاً، این طرح به وضوح عملی نشد، هرچند مایکروسافت در سال ۲۰۲۰ به سراغ خرید شرکت مادر بتسدا (Bethesda)، یعنی زنیمکس مدیا (ZeniMax Media) رفت و این استودیو همراه با عناوینی مانند Starfield، به فهرست ایکس باکس اضافه شدند.

منبع: Windows Central

گیمفا

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...