رئیس مایکروسافت: اگر می‌توانستم، به کلی انحصاری کنسولی را کنار می‌گذاشتم

نوشته شده توسط:احسان ده مرده | ۰ دیدگاه

رئیس مایکروسافت: اگر می‌توانستم، به کلی انحصاری کنسولی را کنار می‌گذاشتم

رئیس شرکت مایکروسافت مدعی شد که اگر این توانایی را داشت، به طور کلی انحصاری کنسولی را کنار می‌گذاشت و از شر آن خلاص می‌شد.

در جریان دادگاه میان مایکروسافت و FTC بر سر خرید شرکت اکتیویژن بلیزارد، رئیس کمپانی مایکروسافت، یعنی ساتیا نادلا، حول انحصاری‌های کنسولی صحبت کرد. وی متذکر شد که در طول نُه سال و نیم مدیریت و ریاست شرکت مایکروسافت، فلسفۀ کلیدی او این بوده است که نرم‌افزار باید در دسترس تمامی پلتفرم‌های ممکن قرار بگیرد. وی در این باره گفت:

من در شرکتی بزرگ شدم که فلسفۀ فکری همیشه این بود که نرم‌افزار باید برای هر تعداد پلتفرم موجود و ممکن در دسترس قرار بگیرد و من به این موضوع باور دارم.

در ادامه این سوال از نادلا مطرح شد که ایکس باکس شامل برخی انحصاری‌‌های کنسولی می‌شود و نادلا در پاسخ توضیح داد که این موضوع به دلیل رویکرد رقیب آن‌ها یعنی سونی است که به شکلی قابل توجه بر بازار چیره شده و آن را کنترل می‌کند. نادلا توضیح داد:

اگر می‌توانستم، به طور کلی از شر انحصاری‌های کنسولی خلاص می‌شدم، اما من نمی‌توانم این موضوع را تعریف و به آن دست پیدا کنم، مخصوصاً در مورد سهم پایین بازار کنسولی که یک کمپانی مسلط بر بازار، آن را با استفاده از انحصاری‌ها تعریف کرده. این دنیایی است که در آن زندگی می‌کنیم و من علاقه‌ای به آن ندارم.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...