مجموعه Call of Duty بیش از ۲۷ میلیارد دلار درآمدزایی کرده است

نوشته شده توسط:احسان ده مرده | ۰ دیدگاه

مجموعه Call of Duty بیش از ۲۷ میلیارد دلار درآمدزایی کرده است

در ادامه‌ی انتشار اسناد و اطلاعات مختلف به دنبال کشاکش اخیر مایکروسافت و نهادهای نظارتی، مشخص شد که سری Call of Duty بیش از ۲۷ میلیارد دلار درآمدزایی کرده است.

Call of Duty مجموعه‌ای ماندگار است و انتشار هر خبری درباره‌ی آن برای میلیون‌ها بازی‌باز اهمیت دارد. عمر آن به بیش از دو دهه می‌رسد و همواره محبوبیتش حفظ شده است. همچنین، بر کسی پوشیده نبود که Call of Duty مجموعه‌ای پول‌ساز است، اما اکنون میزان درآمدزایی آن مشخص شده است. این اطلاعات یکی از چندین خبری است که میان دعوای حقوقی مایکروسافت و کمیسیون تجارت فدرال (FTC) از اسناد استفاده‌شده در این پرونده انتشار یافته است. روز گذشته نیز برخی جزئیات که این دو شرکت عظیم شاید ترجیح می‌دادند به اطلاع عموم نرسد، منتشر شد.

به هر صورت، اکنون فردی در Resetera مشخص کرده که مجموعه‌ی Call of Duty مبلغی بیش از ۲۷ میلیارد دلار را طی بیش‌تر از ۲۰ سال برای سازندگان به ارمغان آورده است. گفتنی است که این رقم به سال ۲۰۲۰ مربوط می‌شود و در حال حاضر باید آن را حدود ۳۰ میلیارد تخمین بزنیم. موفقیت نسخه‌های Modern Warfare II با فروش ۱ میلیارد دلاری تنها در ۱۰ روز و البته Warzone طی چند سال گذشته تأثیرگذار بوده‌اند.

بنا بر برخی منابع، این رقم مجموعه‌ی یادشده را به دومین مجموعه‌ی پرفروش تاریخ بازی‌ها تبدیل می‌کند. جایگاه نخست از این حیث در اختیار Pokémon است. همچنین، گفتنی است که بخشی بسیار کوچک از سند مربوطه منتشر شده و همانطور که در ادامه مشاهده می‌کنید، ویرایش صورت‌گرفته روی تصویر توسط این کمیسیون در پوشاندن مبلغ موفق نبوده است. کاربری دیگر نیز ادعا می‌کند که بنا بر این سند، Call of Duty روزانه ۷ تا ۱۰ میلیون کاربر فعال دارد که قابل توجه بسیار است.

مجموعه Call of Duty بیش از ۲۷ میلیارد دلار درآمدزایی کرده است - اکسوگیم
    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...