مدیر عامل Activision: عدم پشتیبانی از سوییچ تصمیم بدی از سوی من بود

نوشته شده توسط:احسان ده مرده | ۰ دیدگاه

مدیر عامل Activision: عدم پشتیبانی از سوییچ تصمیم بدی از سوی من بود

بابی کاتیک (Bobby Kotick)، مدیر عامل Activision، به تازگی اقرار کرده که عدم پشتیبانی از کنسول نینتندو سوییچ تصمیم بدی از سوی او بوده است.

کنسول نینتندو سوییچ پشیبانی ترد پارتی بهتری از تمام کنسول‌های نینتندو در چند دهه اخیر داشته است، اما حتی با این وجود چند ناشر قابل توجه تصمیم گرفته‌اند تا کار چندانی با این پلتفرم نداشته باشند. احتمالا بزرگ‌ترین این شرکت‌ها Activision است که علی رغم عرضه یک سری از بازی‌ها مثل Crash Bandicoot و Spyro روی سوییچ، تصمیم گرفته تا اکثر فرنچایزهای پرچم‌دار خود را روی کنسول هیبریدی نینتندو عرضه نکند.

به هنگام صحبت در مورد همین مسئله در جریان دادگاه مایکروسافت علیه FTC، مدیر عامل Activision Blizzard اقرار کرد که عدم پشتیبانی از کنسول نینتندو سوییچ تصمیم بدی از سوی او بوده است. کاتیک گفت که به هنگام آشنا شدن با این کنسول دقیقا نمی‌دانست که سوییچ تا چه حد موفق خواهد بود. از زمان عرضه در ۶ سال گذشته، نینتندو سوییچ توانسته بیش از ۱۲۵ میلیون دستگاه بفروشد و از این نظر فقط پشت سر پلی استیشن ۲ قرار دارد. کاتیک گفت:

من قضاوت بدی داشتم. وقتی نمونه اولیه کنسول Wii را دیدم، با خودم فکر کردم که این شگفت‌انگیزترین کنسولی است که تا کنون خلق شده است. وقتی نمونه اولیه کنسول سوییچ را دیدم، من نگران بودم چرا که آن‌ها می‌خواستند چیزهای زیادی را با کنسولی انجام دهند که هم‌زمان قابل حمل هم بود. این احتمالا دومین کنسول موفق تاریخ است، پس عدم پشتیبانی از آن تصمیم بدی از سوی من بود.

وقتی از او پرسیده شد که آیا Activision پشتیبانی بهتری از کنسول بعدی نینتندو خواهد داشت یا خیر، کاتیک گفت:

وقتی مشخصات فنی این کنسول به دست ما برسد در مورد آن فکر خواهیم کرد، اما در حال حاضر چیزی در اختیار نداریم.

او در ادامه گفت که پشتیبانی بهتر از پلتفرم نینتندو چیزی است که حتی در صورت عدم خریداری Activision Blizzard توسط مایکروسافت هم به آن فکر خواهد کرد. البته اگر معامله ۶۹ میلیارد دلاری مایکروسافت با Activision Blizzard نهایی شود، انتظار پشتیبانی از کنسول نینتندو هم به شدت بالاتر خواهد رفت، خصوصا وقتی نام Call of Duty به وسط می‌آید. چرا که مایکروسافت قراردادی را با نینتندو امضا کرد که تا ۱۰ سال آینده عرضه بازی‌های Call of Duty روی پلتفرم این شرکت را تضمین می‌کند.

صحبت از کنسول بعدی نینتندو شد و باید گفت که کاتیک در جریان همین دادگاه گفت که کنسول بعدی نینتندو به احتمال زیاد قدرتی مشابه با پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان خواهد داشت.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...